Wyszukiwarka
Masz pytanie?

darmowa dostawa od 199zł

Idealne przekąski w podróży

2022-07-06 13:00

W górach czujemy się jak w domu. Nasze pobliskie, ukochane Bieszczady przyciągają swoją dzikością i magią. Jednak w Polsce każdy zapalony wędrowiec znajdzie szlak odpowiedni dla swoich umiejętności... jest w czym wybierać. Wycieczka w góry to idealny sposób na wyciszenie oraz odpoczynek od codziennego zgiełku i pędu. Nieważne czy są to polskie Karkonosze, Tatry, Pieniny, Góry Świętokrzyskie, niższe Beskidy, czy też planujemy zwiedzić bardziej odległe zakątki świata. Na szlaku czas zatrzymuje się w miejscu, jest tylko piękno otaczającej przyrody i my. Wyruszając w góry, należy jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu: obuwiu i odzieży adekwatnej do warunków, dużej ilości płynów oraz przekąskach dodających energii.

 

Jakie przekąski spakować do plecaka wyruszając w góry?

 

Dyskontowe półki uginają się od kolorowych batoników, wafelków itd. Jest to bardzo wygodna forma przekąski na szlaku, my jednak radzimy zrezygnować z popularnych słodyczy, które oprócz dużej dawki kalorii nie wniosą do organizmu nic pozytywnego. Batoniki, czekolady czy żelki warto zastąpić ich zdrowszą wersją z Jasiowej Piwniczki.

 

Batoniki Bee Strong - solidna porcja pyłku i pierzgi

 

Zdrowe słodycze szybko dodadzą nam energii podczas górskich wypraw, jednak nie mogą być one podstawą odżywiania na szlaku. Warto mieć w plecaku przekąski bezcukrowe. Takie właśnie są batoniki Bee Strong. To tylko trzy lub cztery składniki (zależnie od wybranego rodzaju): pasta daktylowa, słonecznik i pyłek pszczeli lub dodatkowo również pierzga pszczela. Batoniki Bee Strong dostępne w Jasiowej Piwniczce to prawdziwa bomba substancji odżywczych, a pyłek pszczeli oraz pierzga w nich zawarte określane są najwartościowszymi produktami roślinnymi dla naszego organizmu. Dlaczego? Wspierają tworzenie czerwonych krwinek, działają pozytywnie na układ pokarmowy, wspomagają przemianę materii, regenerują nasz układ nerwowy, a co za tym idzie, działają antydepresyjnie oraz zwiększają odporność. To tylko kilka z licznych zalet pyłku i pierzgi. Taka dawka substancji odżywczych w połączeniu z aktywnością fizyczną i pięknymi widokami podziwianymi ze szczytu góry, będą zbawienne dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego.

 

A kiedy przyjdzie nam ochota na coś słodkiego...

 

Batoniki miodowe - śmietankowo-miodowe przysmaki 

 

Kawa, migdał, żurawina, rum, śmietanka i skórka pomarańczowa, w połączeniu z herbatnikami, naturalnym miodem i mlekiem dają sześć wyjątkowych wariacji w kwestii smaku. Dodatkowym atutem jest to, że w przeciwieństwie do np. czekolady, możemy takie batoniki zabrać na szlak również latem... nie rozpuszczą nam się w plecaku pod wpływem wysokiej temperatury. Są pożywne, nie obciążą zbytnio naszego bagażu, a przede wszystkim wybornie smakują. Już po pierwszym kęsie odczujemy energetycznego „kopa” i solidny zastrzyk pozytywnej energii.

 

 

Krówki miodowe - słodkie przekąski z dobrym składem 

 

Wyobraźcie sobie chrupiącą skórkę i rozpływające się w ustach, mięciutkie nadzienie w ulubionym smaku: mięty, czekolady, kokosów, migdałów lub słonego karmelu... Tak właśnie smakują krówki miodowe z Jasiowej Piwniczki. W ich składzie znajdziecie tylko naturalne składniki: mleko zagęszczone, cukier, masło i miód, plus dodatek zależny od wybranego smaku. W przeciwieństwie do krówek dostępnych w dyskontach, nie ma w nich żadnych „ulepszaczy”, syropu glukozowego, konserwantów i innych, sztucznych dodatków. Jeśli masz więc ochotę na odrobinę słodyczy, naszą krówkę możesz zjeść bez wyrzutów sumienia. Warto też dodać, że zarówno nasze krówki miodowe, jak i batoniki, wyrabiane są tradycyjną metodą w małej manufakturze.

 


To tylko kilka propozycji z bogatego asortymentu naszej piwniczki, które mogą być znakomitą alternatywą dla dyskontowych słodyczy pełnych konserwantów i "ulepszaczy" smaku. Każda wyprawa w góry jest porcją zdrowia dla naszego organizmu. Świeże powietrze i otaczająca przyroda pozytywnie na nas oddziałują. Czytajmy składy i wybierajmy świadomie, abyśmy tych wspaniałych chwil nie zaśmiecili produktami wątpliwej jakości.