Wyszukiwarka
Masz pytanie?

darmowa dostawa od 199zł

Dziecinnie proste muffinki orkiszowe z czekoladą

2023-05-24 09:20

Siedzicie sobie popołudniu w domu, nagle dzwonek do drzwi... Niezapowiedziani znajomi na kawę :) Znacie to? O ile kawa raczej w każdym domu się znajdzie, o tyle coś do kawy już niekoniecznie... Mamy kolejny mega szybki przepis, który może poratować Was właśnie w takich sytuacjach. Orkiszowe muffinki z gorzką czekoladą przygotujecie w kilka chwil i praktycznie są gotowe do zjedzenia kilka minut po upieczeniu! Dziecinnie proste, naprawdę pyszne oraz przygotowane ze zdrowych, sprawdzonych składników dobrej jakości znikną szybciej niż się pojawiły...

Składniki:

Na początku ustawiamy piekarnik na 190 stopni i zaraz po tym roztapiamy nasze masło klarowane w rondelku.

Do jednej większej miski wsypujemy suche składniki – mąkę, ksylitol oraz proszek do pieczenia i mieszamy. Do drugiej miski wlewamy mokre składniki (mleko, roztopione masło i jajko) i również mieszamy :)

Zawartość mniejszej miski wlewamy do większej miski (mokre składniki do suchych) i mieszamy, aż powstanie nam gładkie, jednolite, trochę lejące ciasto.

Czekoladę łamiemy i siekamy na mniejsze kawałki, a następnie wrzucamy ją do naszego ciasta i znowu mieszamy.. Ciasto na muffinki gotowe!

Rozkładamy nasze foremki do muffinek (papierowe papilotki) i nakładamy do nich po 1 dużej łyżce ciasta. Układamy na blaszce i wkładamy do piekarnika. Pieczemy 15-20 minut w 190 stopniach. Nam wyszło 18 muffinek z tej porcji – ale to zależy, jak duże macie foremki.

Przepis jest banalnie prosty – z łatwością poradziły sobie z nim kilkuletnie dzieci ( z drobną pomocą ). Te same dzieci również z łatwością i wielkim smakiem spałaszowały później te muffinki, twierdząc, że jutro też takie upieką :)